02.05.2018

Про слухові апарати

 

Багато хто не уявляє, що таке слухові апарати (Hearing Aids, англ.), тому давайте відразу розберемося з цим і дамо цьому визначення.

Слуховий апарат – це засіб компенсації втрат слуху або пристрій, призначений для поліпшення слуху. У більшості країн вони класифікуються як медичні прилади, в тому числі і в Україні. Підсилювачі звуку або системи, які посилюють звуковий діапазон не є слуховими апаратами. При використанні їх в якості слухового апарату їх властивості можуть привести до погіршення слуху. Зараз з’явилося безліч фірм, особливо китайських, що продають звичайні аналогові підсилювачі в формі слухового апарату. Вони у нас не дозволені до застосування Міністерством охорони здоров’я України для слухопротезування.

Корекція слуху

Сучасні пристрої корекції слуху, слухові апарати, це комп’ютеризовані електроакустичні системи. Вони перетворюють звук навколишнього середовища таким чином, щоб зробити його більш зрозумілим і зручним для недобре чуючих людей. Такі слухові апарати мають можливість комп’ютерної або тріммерной настройки відповідно до діагнозу, аудіограми і індивідуальних властивостей пацієнта. Складні алгоритми обробки звуку можуть включати в себе такі функції, як наприклад виділення певної області в просторі, трансформацію частот, шумозаглушення, виділення голосу і безліч інших.

Сучасні слухові апарати потребують індивідуальної настройки відповідно до втрат слуху, фізичних особливостей і способу життя власника. Цей процес вимагає значних витрат часу і здійснюється аудіологами, сурдологами, сурдоакустіками або фахівцями-слухопротезістамі, що мають сертифікати фірм-виробників про навчання.

Існує моноуральне (для одного вуха) і бінауральне (для 2-ух вух) слухопротезування. Відновлення слуху на обидва вуха дає кращу розбірливість мови на відстані, розуміння напрямку джерела звуку (зліва, справа, спереду), розбірливість мови в галасливій обстановці і т. д. При відсутності протипоказань і фінансових обмежень пацієнта завжди рекомендується рекомендувати бінауральне слухопротезування.

Людині, яка не чула багато років і відвикла від нормального слуху після установки слухових апаратів потрібно іноді тривалий період часу (до 2-3 місяців) для адаптації, звикання.
Слід також чесно сказати, що наука і технологічні можливості людства не можна порівняти з природними здібностями нашого організму. Не варто чекати від слухових апаратів ідеального слуху. Перш за все вони являють собою допомогу, іноді близьку до ідеальної, але все ж допомогу. Тому слуховий апарат насамперед ваш друг і помічник, який робить ваше життя наповненим, щасливим і розумним.

А ми в нашій Студії Слуха допоможемо вам правильно підібрати, налаштувати і купити слуховий апарат!

Типи слухових апаратів.

На фотографії нижче Ви можете наочно побачити завушні, внутрішньовушні і внутрішньоканальні типи слухових апаратів.

Слухові апарати Львів. Слуховые аппараты Львов.

Виробники слухових апаратів

Сьогодні існує безліч фірм, які виробляють слухові апарати по всьому світу, але провідними за технологіями і якістю залишаються такі країни як США, Данія, Німеччина, Швейцарія. Решта, як правило не мають своєї науково-дослідної бази та використовують спрощені напрацювання світових технологій і менш якісні матеріали та електроніку.

Ми не перераховуємо безліч складних систем в слухових апаратах зважаючи на специфічно складни проф. терміни і поняття. Це можуть бути, наприклад, системи придушення свисту або шумозаглушення небажаних паразитних звуків. Але за вашим бажанням ми завжди будемо раді розповісти вам про них. Вам немає ніякого сенсу вибирати апарати за ціною або за зовнішнім виглядом. Наше завдання – підібрати і настроїти індивідуально ту модель, яка буде для вас найбільш ефективна.

У нашій практиці часто буває так, що пацієнт бажає купити найдорожчий слуховий апарат. Він думає, що чим дорожче, тим краще. Це не завжди виправдано. Якщо пацієнту не потрібні системи, наприклад, локації на джерело звуку, навіщо ж за нього платити? Буває і навпаки. Хворий хоче найдешевший слуховий апарат. Якщо по втратах слуху він йому підходить, раді і ми і пацієнт. А якщо потрібні складніші системи обробки звуку, то пацієнт просто втратить гроші, не отримавши необхідного комфорту.

Серії внутрішньовушних слухових апаратів за характеристиками і ціною майже ідентичні завушним слуховим апаратам тих же серій. Їх зовнішній вигляд залежить від індивідуальної форми вуха, тому ми не стали включати їх в опис.

За посиланням нижче можна подивитись відео про роботу слухового апарату:

Как работают слуховые аппараты

`