Втрата слуху і слухові апарати: все, що ви боялися запитати

Втрата слуху і слухові апарати: все, що ви боялися запитати

Debbie Clason, штатний працівник, Healthy Hearing.
28 вересня 2017 года.

Хоча насправді в медицині не буває дурних запитань, в Healthy Hearing розуміють, що можуть бути речі, пов’язані з вашим здоров’ям, про які Ви завжди замислювалися, але про які боялися запитати. Ось чому ми користуємося можливістю сьогодні, 28 вересня, в національний “день дурних питань” професійно відповісти на п’ять поширених запитань про втрату слуху.

classroom setting showing many raised hands

There’s really no such thing as a dumb
question when it comes to your health.

Якщо моя втрата слуху буде погіршуватися, я врешті-решт буду глухий?

Фахівці-медики кажуть – «можливо, немає», особливо якщо ваша втрата слуху була діагностована як сенсоневральна. Хоча цей тип втрати слуху зазвичай прогресує і слух з часом може погіршуватися, в більшості випадків він досягає рівня, де пороги слуху залишатимуться в основному стійкими.

Тільки оцінка слуху кваліфікованим фахівцем із слухових апаратів може визначити, який тип втрати слуху у вас є і його можливий прогноз на майбутнє. Також важливо знати, що, подібно до невикористаної м’язі, у вашої слухової системи може бути атрофія. Хоча ваш мозок природним чином стискається з віком, дослідження вчених з John Hopkins and the National Institute з проблем старіння показали, що цей процес швидко відстежується у літніх людей з некомпенсованою (без слухового апарату) втратою слуху, особливо в областях, пов’язаних зі звуком і промовою . Це означає, що якщо з вашими втратами слуху рекомендуються слухові апарати, почніть носити їх як можна швидше.

Нужно ли мне изучать язык жестов, если у меня есть потеря слуха?

Коротка відповідь на це питання – «ні», але це залежить від тяжкості втрати слуху і якості спілкування, яке Ви хочете мати в майбутньому. Будьте чесні з вашим слухопротезістом. Розкажіть йому про ваше повсякденне середовище прослуховування (акустичне оточення), і які звуки вам найбільш важливі, щоб правильно підібрати і налаштувати слухові апарати. Залежно від тяжкості втрати слуху Ви зможете поліпшити слух і почати нормально спілкуватися.

Але, будь ласка, не варто відмовлятися від жестової мови так швидко. Крім жестів рук і пальців, глухонімі люди використовують виразу обличчя і мову тіла для розмови. Мова жестів – прекрасний інтерактивний спосіб спілкування, незалежно від того, чуєте Ви чи ні. Якщо Ви завжди хотіли вивчати іншу мову, поставте знак жестів в свій короткий список.

Мені дійсно потрібні два слухових апарати? (Бінауральне слухопротезування)

Якщо у вас є втрати слуху, виявлені слухопротезістом, і він рекомендує використовувати два слухових апарати в якості лікування, тоді відповідь «так».
І ось чому:

Ваш мозок обробляє звукову інформацію від обох вух, щоб визначити напрямки джерел звуків (локалізація). Оскільки велика втрата слуху стосується обох вух (двостороння втрата слуху), носіння двох слухових апаратів дає вашому мозку повноцінну необхідну йому інформацію і вам не доведеться так напружуватися, щоб чути. Це робить спілкування комфортним і залишає вам більше сил і енергії, щоб насолоджуватися життям.

Вірте чи ні, ваше ліве і праве вухо не створені рівними. Згідно з дослідженнями, проведеними вченими в UCLA і the University of Arizona, ліва сторона більш чутлива до музики і співу, в той час як праве вухо до вимовному слову. Бінауральне слухопротезування допомагає вам насолоджуватися усіма “гучними” нюансами навколишнього вас світу.

Чи можу я не використовувати слухові апарати, а просто отримати кохлеарний імплантат?

Це залежить від втрат слуху. Якщо у вас вони настільки серйозні, що слухові апарати не можуть виправити ці втрати, тоді ви можете стати кандидатом на кохлеарний імплантат, але вони не є рішенням для всіх. Імплантація кохлеарного пристрою – це інвазивна хірургічна процедура, яка включає в себе прорізання кісток черепа і вставку масиву електродів всередину крихітного внутрішнього органу вуха, званого равликом.

Імплантати найчастіше використовуються для дітей, народжених без слуху. Дорослі, які вже спробували слухові апарати і не отримали переваги від їх носіння, або ті, хто має протипоказання для їх використання, також можуть бути кандидатами.

Втішна інформація – слухові апарати не потребують хірургічного втручання, а для тих, у кого помірні, сильні і навіть важкі (до глибоких) втрати слуху, це все одно краще лікування, яке не потребує операції!

Чи існують які-небудь природні засоби для лікування втрат слуху?

На жаль, незважаючи на те, що Ви можете прочитати в інтернеті або в соціальних мережах, відповідь «ні». Це тому, що пошкоджені тонкі волоскові клітини внутрішнього вуха в равлику, які відповідають за перетворення звукових коливань в електричні імпульси для мозку, що не регенерують. Як тільки вони пошкоджуються від впливу надмірного шуму, хвороб або ототоксичних ліків, Ви втрачаєте здатність добре чути. У той же час існують деякі перспективні досягнення, але науці потрібно ще багато років, якщо не десятиліть для реальних впроваджень в медичну практику способів регенерації волоскових клітин.

Що можна зробити сьогодні:

Захистіть свій слух від надмірного шуму голосніше, ніж 85 децибел, таких як концерти з використанням сценічної підсилювальної апаратури, феєрверки та інші заходи, пов’язані з вибухами, газонокосарки, компресори, відбійні молотки та ін. Одягайте індивідуальні захисні засоби від шуму, коли Ви знаєте, що будете перебувати в галасливій ситуації. Зменшіть гучність на персональних електронних пристроях, телевізорі, автомобільному радіо.

Чи не кладіть нічого у вушний канал, що може проколоти вашу барабанну перетинку. Природа передбачила для наших вух механізм самоочищення, тому використання засобів для цього буде виправдано тільки при рекомендації вашого лікуючого лікаря.
Підтримуйте стосунки з надійними фахівцями по слуху. Вони зможуть професійно проконсультувати вас з приводу ваших втрат слуху і спланувати ваші подальші дії по корекції слуху для досягнення кращих результатів.

Debbie Clason, staff writer, Healthy Hearing

Debbie Clason holds a master’s degree from Indiana University. Her impressive client list includes financial institutions, real estate developers, physicians, pharmacists and nonprofit organizations. Read more about Debbie.

Стаття взята і перекладена Студією Слуху з сайту:

https://www.healthyhearing.com/report/52789-Hearing-loss-and-hearing-aids-everything-you-were-afraid-to-ask

`