Тіннітус. Американська академія отоларингології

Сучасні уявлення про шум у вухах (тіннітус) представляють великі можливості для аудіологічної спільноти

Тіннітус.

Інвалідність, викликана шумом у вухах, тіннітусом, як вважають, є одним з найбільш поширених хронічних захворювань. Тіннітус у дорослих – на одному рівні з діабетом, болями в нижній частині спини, шиї і проблемами в колінах. Професіонали-слухопротезісти щодня стикаються з пацієнтами з шумом у вухах.
Насправді, на думку південнокорейських дослідників, шум у вухах, як втрата слуху, є одним з небагатьох хронічних захворювань, що негативно впливають на всі п’ять показників якості, пов’язаних зі здоровими життєвими потребами: мобільність, самообслуговування, виконання звичайних щоденних дій, болю і / або дискомфорт і тривоги і / або депресії. Симптом шуму у вухах описується як сприйняття звуку під час відсутності зовнішнього стимулу. Це є відносно широко поширеним захворюванням. Дослідження вказують на 5% -30% населення, що страждає цією недугою.

Дослідження вказують на мільйони страждающіх тіннітусом

Журнал JAMA американської медичної асоціації і журнал отоларингології Head & Neck Surgery опублікували дослідження. Виявилося, шум у вухах зачіпає майже 10% дорослого населення в США і більше половини осіб з шумом у вухах не обговорюють це зі своїм лікарем. Ситуація, до того ж, ускладнюється тим фактом, що останнім часом проблемами тіннітуса, заснованими на фактичних даних, опублікованих в 2014 році Американською академією отоларингології Head & Neck Surgery (ААО-HNS), лікарі, як правило, не займаються.

Jay Bhatt і Harrison Lin з департаменту отоларингології в університеті California, Irvine і Neil Bhattacharyya з Медичної школи Гарварда були авторами дослідження JAMA. Воно опубліковане минулого тижня. На підставі даних 2007 National Health Survey (NHIS) було опитано понад 75000 дорослих у віці старше 18 років. Опитування вівся на поширеність, тривалість, тяжкість і регулярність у них дзвону у вухах (тіннітус). Так само враховувалися їх історії професійної діяльності та рекреаційного впливу шуму.

Результати показали, що шумом у вухах страждають 10,5% чоловіків і 8,8% жінок. П’ятдесят шість відсотків респондентів повідомили, що їх дзвін у вухах був проблемою протягом більше п’яти років. 27% мали дзвін у вухах протягом більше 15 років.

Наводимо дані за словами дослідників. 36% відчувають шум у вухах, тиннитус, повідомили, що у них майже постійний шум у вухах. 15% мали помітні симптоми принаймні один раз в день. 14,6% мали помітний шум у вухах один раз в тиждень.

Щодо загальної ситуації гіршим виявився час відходу до сну, коли шум у вухах ставав проблематичним. 38,4% респондентів сказали, що шум у вухах був помітний в цей час доби. Крім того, суб’єктивна оцінка тяжкості у респондентів відрізнялася. 7,2% вважають, що у них дзвін у вухах був “великою або дуже великою” проблемою. 20,2% вважають, що він був “помірною” проблемою. 41,6% повідомили, що це була “невелика” проблема.
Незважаючи на те, що близько 72% респондентів заявили, що не мали або мали невеликі проблеми зі дзвоном у вухах, у багатьох пацієнтів зі стійким шумом у вухах тяжкість симптомів може бути терпимою і, отже, не потрібно будь-якого втручання. З іншого боку, дані Bhatt і співавтори передбачає, що варіанти управління шумом у вухах належним чином не розглядаються у значної частини населення, які можуть страждати від нього.

Багато лікарів не дотримуються рекомендацій

Мабуть, найцікавіший аспект цього дослідження був у відсутності прихильності з боку лікарів слідувати недавнім рекомендаціям щодо вирішення проблем дзвону у вухах, заснованим на фактичних даних. Ці принципи ААО-HNS призначені для вирішення проблем пацієнтів з шумом у вухах, який зберігався більше шести місяців.
Ці рекомендації були покликані забезпечити основу для розуміння того, як пацієнти з шумом у вухах приймаються і лікуються в клініках, як використовується освіта, консультування, звукова терапія, когнітивно-поведінкова терапія, лікарські препарати, біологічно активні добавки, а також інші різні підходи до вирішення проблеми. Керівництво рекомендує лікарям не використовувати медичну терапію, включаючи антидепресанти, протисудомні засоби і препарати, що знаходяться в барабанної порожнині для повсякденної боротьби з шумом у вухах через нестачу даних, що підтверджують їх ефективність.

У дослідженні Bhatt і співавторів повідомлялося, що 49,5% людей з шумом у вухах обговорювали це зі своїм лікарем. Їх дослідження також показало, що 84,8% пацієнтів ніколи не пробували в будь-якій формі засоби правового захисту. Найбільш поширеним втручанням було обговорення лікарями лікування-рекомендації, які не підтримуються на 2014 рік керівними принципами ААО-HNS для звичайних випадків шуму у вухах.

Навіть незважаючи на рекомендації по боротьбі з дзвоном у вухах ААО-HNS про використання слухового апарату, як відповідного варіанту управління рівнем шуму, рідко обговорюється лікарями.
Немає вагомих доказів того, що керівництво заохочує лікарів для надання пацієнтам звукової терапії (пристроїв, що маскують тіннітус) в якості опції. Але і відповідно до цих досліджень вони теж рідко доступні пацієнтам.

За даними UC-San Francisco, клінічний психолог і засновник “MindfulTinnitusRelief”, доктор Jennifer Gans сказав:

“Це дослідження проливає світло на проблему шуму у вухах, як одну з основних проблем громадської охорони здоров’я. Приходить усвідомлення більш критичного дослідження і кращих рекомендацій для практикуючих лікарів методів лікування тіннітуса. Пошуки найкращого рішення лікування дзвону у вухах змушують нас вийти за межі загальноприйнятого. Слід подивитися , як психічні звички і помилкове мислення можуть бути в дійсності перешкодою до зцілення. У той час як ми не можемо змиритися з тим, що таблетки або операції не «лікують” дзвін у вухах, є кілька інструментів, дійсно ефективних методик для усунення шуму у вухах від “настирливих” категорій в “ненадокучливість”.

Я знайшов в моїй роботі «історії» і часто помилкові думки, в які ми обертаємо наш досвід з шумом у вухах, змушуємо його застрявати в “настирливих” категоріях. Коли ми починаємо розплутувати цей вузол переконань, ми можемо дозволити протікати природному процесу звикання. Уважність і когнітивно-поведінкове консультування не може бути настільки ж легким, як таблетки або хірургічні втручання. Але завдяки тому, що ми вже вчимося цьому, докучливий шум у вухах, тіннітус, передбачає зміну своєї перспективи. Терапія підкреслює усвідомленість і когнітивне зрушення або “відпускання” страждань через шум у вухах. Відчуття дозволяють мозку розслабитися досить, щоб почав працювати природний процес звикання “.

З огляду на те, що більше 50% людей в цьому недавньому опитуванні повідомили, що постійний шум у вухах, що триває більше п’яти років менше, ніж один на чотирьох пацієнтів, які обговорювали їх дзвін у вухах з їх лікарями, отримали рекомендації щодо вирішення проблеми відповідно до науково обгрунтованих AAO 2014 базовими принципами HNS, то спільнота аудіологів має широкі можливості для забезпечення ефективних довгострокових стратегій боротьби з шумом у вухах, в тому числі рекомендації використання слухових апаратів і звукових пристроїв.

Як довгострокові стратегії при підтримці ААО-HNS, рекомендується використання стратегій без пристроїв. Це в тому числі когнітивно-поведінкову терапію, групи підтримки, мультидисциплінарної освіти і освідомленісті стресів для зняття внутрішніх напружень. Вони можуть бути використані на вибір фахівців в рамках стратегій втручання до пацієнтів, що страждають від шуму у вухах.

Рихард-Tyler-241x300Richard Tyler, доктор філософії, який досліджує тіннітус в університету штату Айова сказав, що Bhatt і інші в статті “підкреслюють плутанину корисних процедур, доступних для пацієнтів з дзвоном у вухах, в той час як лікувальні заходи можуть в себе включати когнітивно-поведінковий тренінг (СВТ ). у США аудіологи, що надають послуги з лікування тіннітуса забезпечують консультування в звуковий терапії. Вони не займаються терапією з наданням повного 10-тижневого когнітивно-поведінкового тренінгу. У статті не виділяються різні основні функції, пов’язані з шумом у вухах, в тому числі думки і емоції, слуху, сну і концентрації. Нам, аудіологам, потрібно робити свою роботу краще, попереджаючи громадськість про те, що допомога доступна. ”

 

Brian Taylor. Редактор. 27 Липня 2016 року

Стаття взята і переведена Студією Слуху з сайту:

Current Tinnitus Management Patterns Represent Big Opportunities for Audiology Community

`