Що запитати, перш ніж купити слухові апарати

Що запитати, перш ніж купити слухові апарати   Debbie Clason, штатний співробітник Healthy Hearing.

11 травня 2017 року.

Старіння має свої переваги, чи не так? Вам не потрібно знімати взуття, щоб пройти через службу безпеки аеропорту. Роздрібні торговці готові запропонувати вам знижку. Ви можете спати і гуляти з собакою, коли ви хочете.

Але, давайте будемо чесними. Є і зворотня сторона процесу старіння. Частини тіла вже не можуть працюють так, як вони працювали в молодості. Повною мірою це відноситься і до ваших вух. За даними Національного інституту глухоти та інших розладів зв’язку (National Institute on Deafness and other Communication Disorders (NIDCD)) один з трьох людей в Сполучених Штатах у віці від 65 до 74 років мають Presbycusis, також відомий як вікова втрата слуху.

На щастя, більшість випадків пресбіакузіса можна лікувати за допомогою слухових апаратів. Дослідження показують, що ігнорування проблеми втрати слуху може приректи вас на більш високий ризик для розвитку цілого ряду інших проблем, в тому числі соціальної ізоляції, тривог, депресії, деменції та хвороби Альцгеймера. Носіння слухового апарату може бути одним з найздоровіших речей, які ви робите.

Перші кроки

Перший важливий крок – Ви просто повинні визнати, що у вас виникли проблеми зі слухом і призначити зустріч з професійним слухопротезістом, аудіологом. Попросіть вашого лікаря, знайомих з такими ж проблемами слуху або родичів для направлення або пошуку кваліфікованого фахівця в вашому місті. Спробуйте самі знайти таку інформацію в інтернеті.

До приходу до фахівця намагайтеся якомога більше дізнатися про можливості і сучасні технології через професійні сайти і літературу. Складіть список питань, які Ви хотіли б задати на прийомі у лікаря. Складіть список ваших індивідуальних пріоритетів слуху. Наприклад, Ви хочете, щоб спілкування з сім’єю по телефону було простіше? Або Ви хочете мати можливість чути телевізор або нюанси вашої улюбленої музики краще? Чи використовуєте ви особисті електронні пристрої часто, наприклад, смартфон або комп’ютер? Ви навіть можете спробувати ці прості онлайн – інструменти, щоб допомогти собі підготуватися до призначення.

Якщо можливо, візьміть з собою друга або члена сім’ї з вами на прийом, попросіть їх допомогти вам розібратися в інформації, зробити нотатки. Завжди корисно мати другий набір вух, щоб краще розібратися в медичних ситуаціях – особливо якщо у них нормальний слух.

Будьте готові до діагнозу втрати слуху

Якщо фахівець визначить у вас нейросенсорну втрату слуху, пресбіакузіс, слухові апарати можуть бути рекомендованим курсом лікування. Хоча ці медичні пристрої не гарантують вам повне відновлення чутності, як в молодості, вони повернуть вас до нормального життя, поліпшать ваше слухання, розуміння мови і загальну комунікацію.

Дослідження показують, що чим раніше ви почнете лікування втрати слуху, тим щасливіше і здоровіше Ви будете. Але перш ніж зробити покупку, ось список питань, які вам потрібно задати, щоб переконатися, що Ви купуєте правильний тип слухових апаратів для вашого бюджету, способу життя і ступеня втрати слуху.

Який тип слухового апарату ви рекомендуєте для моєї втрати слуху?

Завдяки сучасним технологіям, виробники слухових апаратів пропонують безліч різних стилів, кольорів і функцій, розроблених з урахуванням різних ступенів втрати слуху. Розкажіть про свої індивідуальні пріоритети слуху, які ви принесли з собою, і обговоріть ваші косметичні переваги до слухових апаратів. Це допоможе вам визначитися з вибором, грунтуючись на ступені втрати слуху, стилю і функцій, які будуть відповідати вашому способу життя.

Скільки вони коштують?

Діапазон цін на слухові апарати від 1000 $ до 4000 $ кожен, залежно від типу технології, яку вони використовують. (Значення цін наведено для американського ринку. Пер.) Більшості людей з пресбіакузіс потрібно два слухові апарати, так як цей тип втрати слуху, як правило, двосторонній. Слухові апарати зазвичай не покриваються страхуванням, але не дозволяйте через це відмовляти собі в лікуванні. Допомога у фінансуванні передбачає деякі варіанти, наприклад, громадські організації. Якщо ви ветеран або інвалід, Ви можете мати право на отримання допомоги від адміністрації ветеранів чи програм допомоги вашої держави.

Чи є гарантія?

Слухові апарати зазвичай включають в себе гарантію. Переконайтеся перед покупкою, що Ви розумієте, яка гарантія і на які компоненти поширюється для ваших слухових апаратів. Дізнайтеся у фахівця, що може стати причиною зняття з гарантійного обслуговування.

На який час роботи розраховані слухові апарати?

Більшість слухових апаратів розраховані, як мінімум, на п’ять років роботи, якщо не більше. Подальший їх ремонт буде економічно невиправданий, занадто дорогий. Тривалість життя апаратів буде в значній мірі залежати від того, наскільки добре ви піклувалися про них, від функцій, які вони мають, і якість самого пристрою. Дати вам надійну оцінку ваших слухових апаратів допоможуть відгуки інших людей, які придбали пристрої, схожі з вашим.

Як часто мені потрібно їх коригувати?

Ви хочете, щоб ваші слухові апарати не відставали від будь-яких змін вашого слуху, тому запитайте, як часто вам потрібно буде приходити для налаштування. Більшість фахівців в області слухопротезування будуть регулярно робити додаткові перевірки на ваше прохання. Перш ніж покинути офіс, запитайте режим роботи у слуховому центрі, щоб впоратися з непередбаченими проблемами, такими як дискомфорт або ремонт.

Які ще послуги надаються слуховим центром при покупці слухового апарату?

Слухові апарати – це не єдине, що ви купуєте у кваліфікованих фахівців в області слухових апаратів. Більшість покупок слухових апаратів включають наступні відвідування, навчання, коригування та в деяких випадках батареї. Однак кожен слуховий центр відрізняється від інших, тому переконайтеся, що ви розумієте, що включено в вашому випадку.

Які аксесуари мені потрібні?

Як і при будь-яких великих інвестиціях, переконайтеся, що у вас є інструменти, необхідні для того, щоб ваші нові слухові апарати працювали в повну силу. Дізнайтеся у вашого фахівця із слухових апаратів про чищення виробів для видалення виділень шкіри і пилу, а також осушувача для видалення надлишкової вологи.

Резюме

У багатьох розмовах, які у нас були зі слуховими фахівцями в галузі охорони здоров’я, майже всі визнають, що їхні пацієнти говорять їм: «Мені шкода, що я не зробив цього раніше». Ключ до того, щоб чути і зробити до цього крок – це визнати, що Ви погано чуєте і бачите рішення в використанні якісного слухового апарату для лікування пресбіакузіс. Ви і ваші близькі будуть раді, що Ви зробили це!

Debbie Clason, штатний письменник Healthy Hearing

Debbie Clason має ступінь магістра в Університеті Індіани. Її вражаючий список клієнтів включає фінансові установи, будівельні кампанії, лікарів, фармацевтів і некомерційні організації.

 

Стаття взята і перекладена Студією Слуху з сайту:

http://www.healthyhearing.com/report/52750-What-to-ask-before-you-buy-hearing-aids

 

`