Чому традиційні слухові апарати настільки дорогі?

Ціна на слухові апарати

Наша Студія Слуху вирішила перекласти і надрукувати цю статтю, яка відповість на перше запитання шокованого пацієнта “чому так дорого?!!”, який вперше побачив ціни на слухові апарати. Ціни в Америці набагато вищі і з українськими непорівнянні, але ця стаття покликана внести розуміння в ціноутворення засобів корекції слуху.

Так чому традиційні слухові апарати настільки дорогі?

Ви давно знали, що у вас виникли проблеми зі слухом, і про це говорять інші люди. Ви сказали собі, що неможливість спілкування в шумних місцях насправді не перешкоджає якості вашого життя.

А одного дня близький друг або член сім’ї каже:-“Ти знаєш що? Я думаю, вам потрібно перевірити ваш слух”.

Зрештою ці зацікавлені коментарі спонукають вас піти до аудіолога чи ЛОР-лікаря, які перевіряють ваш слух і розповідають вам про те, що інші казали вам. Фактично, ви страждаєте від втрати слуху і потребуєте слухових апаратів.

Для більшості людей така інформація є шоком.

Але ще більший шок приходить, коли люди дізнаються, що медична страховка та більшість страхових компаній НЕ покривають витрати, пов’язані з придбанням слухових апаратів.

І ще гірше …..

 

Чому традиційні слухові апарати настільки дорогі?

Середня вартість двох високоякісних слухових апаратів становить приблизно 3600,00 доларів. Якщо вам потрібні всі природні дзвони та свистки, ви легко витратите 7000,00 доларів

Двадцять років тому, до віку високих технологій, добра пара слухових апаратів коштувала б менш ніж 1 тисяча доларів США. Але сьогоднішні інструменти комплектуються новітніми сучасними технологіями. Вони можуть бути настільки маленькими, що вписуються в вушний канал і практично невидимі для оточуючих. Інші типи поміщаються за вухом з прозорою трубкою, яка з’єднує пристрій і входить в вушний канал.

Протягом останнього десятиріччя компанії витратили мільярди доларів на дослідження та розробки, щоб виготовити кращі інструменти для пацієнтів з вадами слуху. Вони мають крихітні мікрофони, які передають звук на комп’ютерний чіп у слуховий апарат, який змінює високі, середні та низькі частоти, що покращують ваше почуття.

Ці нові цифрові прилади можуть бути запрограмовані на комп’ютері, щоб блокувати вітрові та фонові шуми, а також аксесуари, які можна придбати, як пристрої Bluetooth, які синхронізуються зі смартфоном, планшетним ПК, MP3-програвачем, телевізором та комп’ютером, який принесе звук у ваші слухові апарати.

Це справжній шок і на цьому можна було б поставити крапку.

Але це ціна на все це, якщо слідувати традиційній бізнес-моделі.

Це означає, що ви потрапляєте до магазину слухових апаратів, обираєте слухові апарати, які, на ваш погляд, працюватимуть саме для вас. Це те, що ніхто не говорить вам, те, що ви купуєте будь-якій подешевше чи підробку.

AARP (Американська асоціація пенсіонерів) недавно вивчала цю бізнес-модель і знайшла наступні вбудовані витрати, використовуючи ціну в розмірі 3600,00 доларів для пари цифрових слухових апаратів. Ось що вони дізналися:

ВИТРАТИ ВИРОБНИКА:

Матеріали- $ 360.00
Дослідження – $ 1,080

ІНШІ РОЗРАХУНКОВІ ВИТРАТИ:

Оренда та накладні витрати – 450,00 $
Тестування / діагностичне обладнання- $ 288,00
Ліцензування для аудіологів (які здійснюють фіксацію та коригування) – 108,00 дол. США
Зарплати- $ 540.00
Маркетинг- $ 270.00
Постійна освіта та підготовка працівників – 180,00 дол. США
Потенційний прибуток для роздрібної торгівлі (попередній податок) – 324,00 дол. США

ВСЬОГО ПРОЕКТНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТУ ДЛЯ ДИСТРИБЬЮТЕРІВ: 1440 доларів США

Це означає, що середня націнка на суму $ 3,600.00 слухових апаратів складає $ 2 160.

Одним з найважливіших властивостей при продажу дорожчих слухових апаратів вказують на кількість каналів і смуг, які вони мають. Гасло продажу – чим більше у вас є, тим краще ви почуєте.

Але майже всі дослідження з цього приводу показують, що після 4 або 5 каналів користувач не сприймає, що він або вона чує краще, і критики старої бізнес-моделі кажуть, що це просто галас, щоб заробити більше грошей.

(Наш фахівець Студії Слуху каже, що це твердження не зовсім вірно, тому що кількість каналів показує нам не тільки можливості по частотній корекції, а й те, що системи шумоприглушення і захисту від зворотнього зв’язку працюють в кожному каналі окремо і чим більше каналів, тим ефективніше буде захист від різних типів шумів і збудження по зворотньому зв’язку на різних частотних відрізках. Інше питання, чи всім це необхідно? Немає сумніву, що будуть відповідати “так” пацієнти з динамічним, енергійним укладом життя і, навпаки “ні” ті люди, що ведуть спокійний спосіб життя в тихій обстановці.)

Майже всі хороші слухові апарати сьогодні включають в себе чудове розпізнавання мови, ефективне скасування шуму та до п’яти каналів.

На закінчення…

Що призводить до вартості в районі $ 3,600.00 – це багаторівнева система, в якій кожен з учасників повинен отримувати прибуток.

США перебувають у невиліковній епідемії втрати слуху, який, як каже National Institute on Deafness and Other Communication (Національний інститут глухих та інших комунікацій), росте з кожним роком. Близько третини всіх американців у віці від 65 до 74 років і майже половина людей старше 75 років мають втрату слуху.

Федеральний уряд вважає, що 10 тисяч американців кожен день перетинають 65, а населення понад 65 років, як очікується, зросте удвічі до 2030 року і досягне 72,1 мільйона.

Тим часом зламана стара бізнес-модель продовжує підвищувати вартість слухових апаратів, охоплюючи тільки 20% тих, хто потребує лікування.

Ніколи в історії США літні люди не складали найбільшу демографічну групу американців. Мільйони опиняться з віковою втратою слуху і якщо вони хочуть зберегти свою якість життя, то їм потрібна допомога.

 

Стаття взята і перекладена Студією Слуху з сайту: https://www.ovationhearing.com/blog/hearing-aid-costs

`