Слухопротезування в літньому віці

Слухопротезування в літньому віціСлухопротезування у літніх людей з депресією за результатами досліджень повинно застосовуватися з певною обережністю.

 

У липні 2016 року журнал JAMA американської медичної асоціації і журнал отоларингології Head & Neck Surgery опублікували статтю. У ній описуються значні поліпшення у пацієнтів з симптомами депресії, які почали використовувати слухові апарати і кохлеарні імпланти (CI) протягом від 6 до 12 місяців завдяки їх підсилювальним властивостями звуку. Показання – слухопротезування.

Janet Choi, MPH та його колеги з університету Джона Хопкінса, Університет штату Оклахома, медичний коледж та Drexel University провели наглядове дослідження за участю 113 учасників. Дослідження, яке проводилося з серпня 2011 року по січень 2014 року оцінювали рівні депресій у учасників дослідження у віці від 50-ти років і старше. Використовувався 15-пункт Геріатричної шкали депресії (GDS).

Учасники почали використовувати слухові апарати або кохлеарний імплант. Базовий показник депресивних симптомів визначався з використанням GDS. Про конкретні моделі слухових апаратів або кохлеарних імплантів, їх розташуванні (двостороннє або одностороннє слухопротезування) і технології, що використовуються в пристроях не повідомляється. З 113 учасників, які завершили дослідження, 50 використовували кохлеарні імпланти і 63 носили слухові апарати.

Результати дослідження.

Після 6 місяців використання слухових апаратів / кохлеарних імплантів, показники за шкалою геріатричної депресії для користувачів кохлеарних імплантів знизився на 31%. У той же час у користувачів слухових апаратів бали знизилися на 28% в порівнянні з їх базовими оцінками. На позначці в один рік бали тих хто використовував кохлеарний імплант знизилася на 38%. У тих хто використовував слухові апарати скоротилися на 16% в порівнянні з базовими.

Особливий інтерес викликає відносно невелике число учасників – 8 (16%) користувачів кохлеарних імплантів і 5 (8%) користувачів слухових апаратів, отримавших GDS оцінки депресії на вихідному рівні. Через рік після слухопротезування 6 користувачів з кохлеарними имплантами (12%) і 3 користувача зі слуховими апаратами (4,8%) як і раніше мали GDS показники, що свідчать про депресію.

Зниження симптомів депресії по 15 пункту GDS було статистично значущим. Однак клініцисти повинні враховувати невелике відносне зменшення в балах GDS після 12 місяців лікування. Дані для користувачів кохлеарних імплантів: з 8 зменшено до 6 і користувачів слухових апаратів: з 5 зменшено до 3. Крім того і пацієнти з кохлеарними имплантами і зі слуховими апаратами з найбільшими депресивними симптомами (вищі бали за GDS) на вихідному рівні, як правило, мають найбільше поліпшення по GDS після лікування.

На сьогоднішній день дослідження, які оцінювали взаємозв’язок між депресією і використанням посилення у літніх людей, були суперечливими. Незважаючи на те, що ці дослідження показали суперечливі результати, недавнє дослідження Choi і іншими дає надію. Люди похилого віку з вадами слуху, які страждають від симптомів депресії, можуть значно зменшити ці симптоми після тривалого використання систем слухопротезування.

Brian Taylor. Редактор. 25 Липня 2016 року.

Стаття взята і перекладена Студією Слуху з сайту:

Use of Amplification in Older Adults with Depression: Results Should be Interpreted Cautiously

`